Biopotraviny sa stali v súčasnej dobe naozaj veľmi populárne. Možno je to aj z toho dôvodu, že sa nám denne dostávajú pod ruky nezdravé veci, ktoré spôsobujú nejedno ochorenie. Orientovať sa však vo svete veľkého množstva informácií na etiketách potravín, ktoré majú preukázať nejednu výhodu môže byť naozaj mätúce. Okrem toho si musíte položiť aj otázky či sú biopotraviny pre vaše zdravie skutočne lepšie? Čo spôsobujú geneticky modifikované potraviny a aký vplyv majú rôzne pesticídy na naše zdravie?

Pokúsime sa urobiť aspoň krátky prehľad tých najdôležitejších informácií o spôsobe rýchleho chudnutia a v čom sú nám naozaj tieto veci prínosom.

Čo je to pojem „organický“?

Výraz organický sa v našom ponímaní vzťahuje na spôsob, akým sa pestujú a spracúvajú poľnohospodárske výrobky a zvieratá. V každej krajine je systém pravidiel o niečo odlišnejší. V základe a aj pod dohľadom našej Európskej únie by mali byť takéto organické plodiny pestované bez použitia syntetických pesticídov, bez genetickej modifikácie, hnojív na ropnej a kanalizačnej báze.
Chov dobytka a zvierat pre spotrebu mäsa, vajec, mlieka a mliečnych výrobkov, by mal byť zaistený tak, aby mali zvieratá prístup k živej prírode a prírodným zdrojom potravy. Nesmú byť dopované rastovým hormónom, antibiotikami, alebo inými vedľajšími produktmi živočíšneho pôvodu.

Výhody biopotravín

To, ako sa vaše jedlo pestuje a spracuje má koniec koncov zásadný vplyv aj na vaše duševné a emocionálne zdravie, ako aj na životné prostredie. Je to niečo podobné, ako by ste si dali neškodné tabletky na spanie. Biopotraviny majú často aj viac antioxidantov a prospešných živín, ktoré vášmu telu dodajú tú správnu energiu.
Obsahujú menej pesticídov, teda chemických látok ako sú herbicídy, fungicídy a insekticídy. Okrem toho by mali byť vždy čerstvejšie. Výsledky štúdie z roku 2016 ukázali, že hladiny niektorých živín, vrátane omega-3 mastných kyselín, boli až o 50 % vyššie v mäse a mlieku z organického chovu, ako v bežných verziách.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 
TOPlist TOPlist