Agar je prírodný polysacharid vyrábaný z morských rias rodu Floridae a Gelidium, ktoré majú červené sfarbenie. Domorodé kmene používajú agar ako liečivý obväz, v modernej spoločnosti však našiel využitie najmä v potravinárstve. Používa sa ako stabilizátor a na zahusťovanie a je známy aj ako éčko E406. Má vysokú gelujúcu schopnosť a vyrábajú sa z neho pudingy a želé.

Agar je prírodný polysacharid vyrábaný z morských rias rodu Floridae a Gelidium, ktoré majú červené sfarbenie. Domorodé kmene používajú agar ako liečivý obväz, v modernej spoločnosti však našiel využitie najmä v potravinárstve, ale aj v kozmetike (šampóny, sprchové gély) a na výrobu vstrebateľných nití používaných pri operačných zákrokoch. Používa sa ako stabilizátor a na zahusťovanie a je známy aj ako éčko E406. Má vysokú želírovaciu schopnosť a používa sa na výrobu pudingov, zmrzliny a želé. Vďaka agaru sa dajú vytvárať vysoké vrstvy želé, ktoré veľmi dobre držia tvar aj pri krájaní. Klasická želatína je vyrábaná zo živočíšnych chrupaviek a koží, čo je neprípustné pre vegetariánov. Naproti tomu želatína vyrobená z agaru je čisto na prírodnej báze a je vhodná aj pre vegetariánov. Použitie agaru je hojné najmä v Číne, Malajzii, Indonézii a Japonsku, kde bol v 17. storočí objavený. V Japonsku sa z agaru vyrába sladká želatína známa ako Yōkan, ktorá sa predáva v blokoch a následne krája na plátky.
Agar obsahuje 80% vlákniny, množstvo minerálov, vitamínov a tiež bielkovín. Je taktiež bohatý na vápnik, železo a jód. Výhodou je, že agar neobsahuje kalórie.

Výroba agaru

Proces výroby prášku agar je dosť zložitý a začína sa zbieraním rias z mora v lete a na jeseň. Riasy sa usušia pri nízkych teplotách bez prísunu vzduchu v zimných mesiacoch. Následne sa usušené riasy varia s octom až vznikne hustá kaša, ktorá sa nakrája na dlhé štvorhrany. Tieto štvorhrany sa opäť sušia na bambusových tyčiach po dobu niekoľko týždňov. Usušené štvorhranné tyčinky sa balia buď celé, alebo sa strúhajú na vločky či melú na prášok. Hotový agar má svetlú farbu a neutrálnu chuť.
U nás sa dá agar kúpiť najmä vo forme prášku v lekárňach a bio obchodoch. Dajú sa zohnať aj iné formz ako vločky alebo Na výrobu želé stačí prášok nasypať do studenej vody a priviesť k varu a na miernom ohni variť 2 minúty.

Chudnutie s agarom

Agar pri príprave zväčší svoju hmotnosť niekoľkonásobne a tak pri jeho konzumácii rýchlejšie dosiahnete pocit nasýtenia.

Agar – výhody:
  • pomáha v boji proti nadváhe
  • je ľahko vstrebateľný
  • pôsobí proti zápche
  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • zmierňuje bolesti kĺbov
  • podporuje rozmnožovanie probiotických baktérií

Agar – nežiadúce účinky
  • pri prijatí veľkého množstva môže spôsobiť hnačku

Nie sú známe iné závažnejšie negatívne účinky agaru, vďaka čomu je veľmi bezpečným doplnkom stravy a pri chudnutí z neho môžete najmä profitovať.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 
TOPlist TOPlist