Je tu nový rok a samozrejme s ním prichádza množstvo novoročných predsavzatí. Azda väčšina predsavzatí sa týka našej postavy a chudnutia. Snáď nie je človeka, ktorý by nechcel schudnúť v bruchu. Ako ale isto viete, iba z bruchu sa nedá schudnúť, ale človek chudne vždy z celého tela. To ale neznamená, že treba zanevrieť na cvičenie brucha. Brucho treba trénovať pravidelne a dávať mu zabrať slušnou dávkou opakovaní. 

Ak cvičíte brucho často a stále nevidíte výsledok, môže to znamenať, že máte brušné svaly schované sa podkožným tukom. Vtedy treba začať s diétou a zvýšeným pohybom na spálenie prebytočného tuku. Ako sme spomínali, ak chcete mať viditeľné brušné svaly, treba schudnúť tuk z celého tela. Neexistuje cvik, vďaka ktorému schudnete len z jednej partie. I keď existujú ľudia, ktorí ľahšie chudú alebo priberajú na určitých partiách.

Najznámejšie cviky na brucho sú nasledovné:

  • sed-ľah (ktorý sa však dnes už neodporúča)
  • skracovačky (lepšie ako sed-ľah)
  • príťahy kolien na lavičke v sede
  • príťahy nôh vo vise
Najlepšie na cvičenie brucha je to, že brucho môžete cvičiť doma a nepotrebujete na to žiadne náradie. Teda na väčšinu cvikov netreba vôbec žiadne náčinie ale dajú sa cvičiť na zemi. Tak už žiadne vyhováranie a hor sa cvičiť brucho. Brucho je dobré cvičiť 3-krát týždenne a odporúčajú sa pol minútové prestávky medzi jednotlivými sériami (teda napríklad je dobré cvičiť 15 opakovaní skracovačiek, 30 sekúnd pauza, ďalších 15 opakovaní, pauza a ešte raz jednu sériu 15 opakovaní).


Na uľahčenie cvičenia brucha sme našli super video s množstvom rôznych cvikov na brušné svalstvo.0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 
TOPlist TOPlist